İTALYA'DAN ÇIKTILAR YOLA BEYPAZARI'NDA VERDİLER MOLA:.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
02 Ağustos 2022 - Salı 11:23
 
İTALYA'DAN ÇIKTILAR YOLA BEYPAZARI'NDA VERDİLER MOLA:.
-İtalya’dan yola çıkan iki bisikletli, yolculuklarında Beypazarı’na ulaştı.
TURİZM Haberi
İTALYA'DAN ÇIKTILAR YOLA BEYPAZARI'NDA VERDİLER MOLA:.

 

BEYPAZARI  (YT)-İtalya’dan yola çıkan iki bisikletli, yolculuklarında Beypazarı’na geldi.

Beypazarı İlçesine gelen İtalyan vatandaşı Giuseppe Rizzotto ve Stefano Turchıo, yolculuklarında şimdiye kadar çok iyi geçtiğini ve Beypazarı’nda mola verdiklerini söyledi.

63 yaşlarında ve emekli olduklarını ifade eden İtalya’dan bisiklet yolculuğuna çıkan Rizzotto ve Turchıo, Beypazarı ilçesinde konaklamalarının ardından Beypazarı belediyesi Kültür Müdürü Zafer Poyraz’ın kendilerine yol gösterici olduğunu ve ofisinde kendilerini misafir ettiğini aktardı.

İki İtalyan ‘da iki çocuk babası olduklarını ve yolculuklarının çok çok iyi geçtiğini anlatan Turchıo, “yolculuğumuza vefat eden yeğenim anısına çıktık. Yani Chiora adına yolculuk yapıyoruz. Ablamın kızı bir süre öncesi vefat etti. Organları bağışlandı ve gözleri de bağışlandı onun gözleri adına, yolculuğumuzu yapıyoruz. Beypazarı’nın ardından Polatlı’ya, gideceğiz. Oradan da Tuz gölü üzerinden Van iline ve oradan da İran’a yolculuğumuz olacak” diye konuştu.

Beypazarı İlçesinde konaklayan İtalyanlar, buradan Belediye Kültür müdürü zafer Poyraz tarafından Polatlı’ya uğurlanırken, hayırlı yolculuklar diledi.

Belediye Kültür müdürü Poyraz, Beypazarı’nın genelde bisikletle dünya turu, Türkiye turunda bulunanların uğrak yeri olduğunu kaydederken, Beypazarı tarihi İpekyolu üzerinde bulunan önemli bir ilçe olduğunu aktardı.

İtalya’dan yola çıkan bisikletli iki arkadaş Beypazarı’na geldi: - Birlik Haber Ajansı (birlikhaberajansi.com.tr)

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: İTALYA'DAN, ÇIKTILAR, YOLA, BEYPAZARI'NDA, VERDİLER, MOLA:.,
Yorumlar
Haber Yazılımı