İnternet Medyası Temsilcileri Ankara’da Buluştu
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
10 Şubat 2022 - Perşembe 19:47
 
İnternet Medyası Temsilcileri Ankara’da Buluştu
-Türkiye ulusal internet medyası temsilcisi yada editörleri Ankara’da buluştu.
GENEL Haberi
İnternet Medyası Temsilcileri Ankara’da Buluştu

ANKARA (YT) -Türkiye ulusal internet medyası temsilcisi yada editörleri Ankara’da buluştu.

Türkiye İnternet Medyası Birliğinin düzenlediği internet medyası zirvesinde Beypazarı’nı www.beypazariajans.com internet sitesi editörü ve sahibi Gazeteci Yaşar Tonbak temsil etti.

Zirve saat 10.00’da Milli Güvenlik Kurulunu ziyaret ile başladı. MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, internet medyasının ulusal güvenlik içerisindeki yerinin önemini anlattı.

Türkiye’de 81 ili temsil eden internet medyası temsilcileri programlarına Ankara Ticaret Odası Kültür salonunda devam ettiler.

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Başkanı Dr. Süleyman Basa, açılışta yaptığı konuşmada internet medyası dünyasındaki hızlı gelişime dikkat çekti. Basa, sektörün sorunları ve yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Prof. Dr.Zakir Avşar, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, ATO Başkan yardımcısı Halil İbrâhim Yavuz,  Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran,  RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu internet medyasının önemini ilişkin açıklamalarda bulundular.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, düzenlenen programın Türkiye internet medyası sektörüne katkı sağlayacağını söyledi.

Yavuz, bakanlık olarak yerel değerlere önem verdiklerini hatırlatarak internet medya temsilcilerinden kendi kültürümüzü incelemelerini istedi.

Programın sonunda katılan medya temsilcilerine sertifika verildi. Türkiye İnternet Medyası Beypazarı Temsilcisi, www.beypazariajans.com haber sitesi sahibi ve editörü Anadolu Ajansı Muhabiri Yaşar Tonbak ’a sertifikasını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz verdi.

Gazeteci Yaşar Tonbak, kendisine internet haberciliği konusunda sertifika ile ödüllendirilmesi karşısında, Öncelikli olarak kendisine sertifikayı veren Kültür ve turizm bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ve ardından da İnternet medyası Birliği federasyon başkanına teşekkürlerini sundu.

Toplantı daha sonra;

Kültürel Değerlere ve Telif Haklarına Duyarlı Yerel İnternet Haberciliği Zirvesi daha sonra akademisyenlerin sunumları ile devam etti.

Burada, RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, çok önemli konulara temas ederken, bazı konulara da açıklık getirdi.

Birliktelik Akşam yemeğinde de sürdü:

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: İnternet, Medyası, Temsilcileri, Ankara’da, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı