Gazeteci Kemal Çelen milletvekili aday adayı başvurusunda bulundu:.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Mart 2023 - Pazar 11:51
 
Gazeteci Kemal Çelen milletvekili aday adayı başvurusunda bulundu:.
-14 Mayıs’ta yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri için siyasi partilere, milletvekili aday adaylarının başvurusu sürüyor. Gazeteci Kemal Çelen, ANKARA 3. Bölgeden Milletvekili aday adayı başvurusunda bulunduğunu açıkladı:
SİYASET Haberi
Gazeteci Kemal Çelen milletvekili aday adayı başvurusunda bulundu:.

BEYPAZARI (YT)- 14 Mayıs’ta yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri için siyasi partilere, milletvekili aday adaylarının başvurusu sürüyor.

Bu anlamda Milli görüş teşkilatlarında birçok görevlerde bulunan Gazeteci Kemal Çelen, ANKARA 3. Bölgeden Milletvekili aday adayı başvurusunda bulunduğunu açıkladı:

ilçe sekreterliği, Gençlik kolları, teşkilat başkanlığı, ilçe başkanlığı, belediye Meclis üyesi adayı, belediye Başkan adayı  gibi görevlerde  bulunan Kemal Çelen, Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığına adaylık başvurusunu yaptı.

1974 yılından bu güne aktif siyaset içinde olan, yerel gazete çıkartan ve ulusal gazete muhabirliği görevinde bulunan Çelen 40 yılı aşkın bir zamandır bölge haberlerini ulusal basına taşıyan tanınmış isimlerden birisi.

Saadet Partisi’nden 3. Bölge Milletvekili aday adayı başvurusunda bulunduğuna değinen Gazeteci Kemal Çelen şunları kaydetti:

“Gazetelerde yayınlanmış binlerce haberi ve yüzlerce yayınlanmış köşe yazılarımız bulunuyor. Çeşitli araştırmalarımız ile kitap yazarlarına destekler sağladık. Bu anlamda genç yazarları kitap yazmaya teşvik ettik. Beypazarı Gazeteciler Cemiyetinin kurucusuyum ve başkanlık görevlerinde bulundum.  3 ncü seçim bölgesi içinde yer alan ilçelerin sorunlarını yakından takip ediyorum. Aday listesinde yer alıp seçilirsem bölgeye büyük katkımızın olacağı aşikârdır. Gazetecilik yaptığımız süreçte yaptığımız haberlerle bölge yatırımlarına katkılar sağladık.3 çocuk babası ve 2 üniversite mezunuyum Allah yolumuzu açık eylesin,”

Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunan Çelen’in seçilebilecek sıralarda milletvekilliği adaylığının açıklanması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazeteci, Kemal, Çelen, milletvekili, aday, adayı, başvurusunda, bulundu:.,
Yorumlar
Haber Yazılımı