Elektrik direklerinden düşen Kıvılcım yangına sebep oldu.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
01 Kasım 2023 - Çarşamba 15:27
 
Elektrik direklerinden düşen Kıvılcım yangına sebep oldu.
-Başkentin Beypazarı İlçesinde, elektrik direklerinden düştüğü ileri sürülen kıvılcımdan arazide yangın çıktı iddiası:.
YAŞAM Haberi
Elektrik direklerinden düşen Kıvılcım yangına sebep oldu.

BEYPAZARI (YT)- Başkentin Beypazarı İlçesinde, elektrik direkelrinden düştüğü ileri sürülen kıvıcımdan arazide yangın çıktı iddia edildi..

Beypazarı’nın Çantırlı mahallesinin Derbent bölgesinde anız yangını meydana geldi.

Anız yangınına, ilk olarak köylüler traktörleriyle yangının etrafını sürmesi sonrasında, Ankara Büyükşehir belediyesi Beypazarı İtfaiye Amirliği ekipleri müdahale ederek, yangın söndürüldü.

İtfaiye ekiplerinin yaptığı çalışma sonrasında, yangının tarlaların içinden geçen Elektrik direkleri izolatörlerinden kıvılcım atması sonrasın meydan geldiği öğrenildi.

Mahalle muhtarı Fikret Yılmaz, geçen sene de aynı tokta yangın meydana geldiğini ve yüzlerde dönüm ekili alanın küle döndüğünü söyledi.

Mahalle Muhtarı, "Arazilerimizdeki yangına sebep olan bu direklerin kaldırımasını istiyoruz":

Mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri, tarlalarından geçen ve izin alınmadan daha öncesi dikilerek bazı kişilere elektrik verildiğini, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini aktardılar.

Hersene 2-3 sefer yangın çıkıyor burada:

Mahalle sakini Akif Ünlü, burada yılda 2-3 kez yangın meydana geldiğini ve direklerden düşen kıvılcım sonrasında meydana geldiğini söyledi.

Direklerin kaldırılması yönünde ilgili makama başvuruda bulunduklarına değinen mahalle sakini Akif Ünlü, “direklerin kaldırılmadığını ve Allahtan buğdayları biçtikten sonra anızda meydana geldi. Geçen sene aynı noktada çıkan yangında 16 dönüm ekili alan küle döndü, her yıl burada yangın 2-3 kez çıkıyor. Bu direklerin buradan kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

Anız yangınında ise 50-60 dönüm alan yandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elektrik, direklerinden, düşen, Kıvılcım, yangına, sebep, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı