Diyanet Gençlik Merkezinde Mesleki Uygulama yapıldı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Aralık 2023 - Salı 14:09
 
Diyanet Gençlik Merkezinde Mesleki Uygulama yapıldı.
-Beypazarı Müftülüğü, Diyanet Gençlik Merkezinde öğrencilerle mesleki uygulama yapıldı.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
Diyanet Gençlik Merkezinde Mesleki Uygulama yapıldı.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Müftülüğü, Diyanet Gençlik Merkezinde öğrencilerle mesleki uygulama yapıldı.

İlçe Müftülüğü, Diyanet Gençlik merkezinde, Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum(ÇEDES) projesi kapsamında, Cemil Ercan Cami İmam Hatibi Aziz Koçak, ‘ın anlatımıyla şehit Sefa Tiftik Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrenim gören 11 ve 12. Sınıflara yönelik mesleki uygulamalar kapsamında, gençlik merkezinde “Cenaze Namazı ve Defin İşlemleri” mesleki uygulaması yapıldı.

(ÇADES) projesi kapsamında din görevlisi Aziz Koçak, tarafından 6 saatlik bir seminer ve mesleki uygulama seminerine katılan öğrencilere katılım belgeleri verildi.

İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan anlaşma çerçevesinde, ilçe genelinde( ÇEDES) projelerini çeşitli buluşmalarla sürdürdüklerini söyledi.

Bu günkü seminerin Mesleki uygulama semineri olarak adlandırılırken, din görevlisinin öğrencilere, “Cenaze, yıkanması, kefenlenmesi, Cenaze namazı ve Defin işlemleri” hakkında olduğunu belirten ilçe Müftüsü İnciler, “ öğrenciler, pür dikkat anlatılanları dinledi. Hocamızda, gayet güzel anlatılarda bulundu. Ardından da öğrencilerimize katılım belgelerini verdik” dedi.

İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, işbirlikleri dolayısıyla okul idarecilerine ve okul öğretmenlerine teşekkürlerini sunduklarını kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, Gençlik, Merkezinde, Mesleki, Uygulama, yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı