Depelarkalılar Derneği Başkanı Bekir Demir: “Herkesi Hacet Bayramına bekliyoruz”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
16 Mayıs 2023 - Salı 10:30
 
Depelarkalılar Derneği Başkanı Bekir Demir: “Herkesi Hacet Bayramına bekliyoruz”
-Beypazarı Depelarkalılar Derneği, 27 Mayıs Cumartesi günü Erenler Türbesinde Hacet Bayramı düzenleyeceklerini bildirdi.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Depelarkalılar Derneği Başkanı Bekir Demir: “Herkesi Hacet Bayramına bekliyoruz”

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Depelarkalılar Derneği, 27 Mayıs Cumartesi günü Erenler Türbesinde Hacet Bayramı düzenleyeceklerini bildirdi.

Depelarkası Dernek Başkanı Bekir Demir, Erenler türbesinde 27 Mayıs 2023 Günü Hacet Bayramı düzenleyeceklerini söyledi.

Erenler türbesinde yatan zatın, yüzü suyu hürmetine ve vatandaşların ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Erenler, türbesinde Hacet Bayramı düzenleyeceklerini belirten Dernek Başkanı Demir, “Hacet Bayramına Yıldız, Nuhhoca ve Hamzalar mahallesi sakinleri ve muhtarlıkları da destekçi olacak. Öğlenden öncesi, öğlene kadar türbede Din görevlilerimiz mevlidi şerif kıratında bulunacak ve duamızı da yaparak, kılınan öğle namazının ardından vatandaşa ikramımız başlayacak” dedi.

Tüm Beypazarı Halkını Hacet Bayramına beklediklerini ifade eden Dernek başkanı Bekir Demir, şunları kaydetti:

“Türbe mevkinde 2 aydır bayağı çevre düzenlemesinde bulunduk. Alnın içinde bulunan asırlık Çam ağaçlarıyla, aşağıda bulunan Dudaş, Çiğ mahalleleri ve aladağ çayı vadisiyle insanlara görsel şölen sunan Erenler Türbesinde, Tuvaletlere ve lavabolara bakım yaptık. Yeşillendirmeye oldukça önem verdik. Burada okunacak mevlidi şerifin ardından Hacet Bayramımızı katılan vatandaşlara, alanda pişirdiğimiz Etli Pilav ve Ayran ikramımız olacak.”

Demir, Öğle namazını cemaatle kılmaları sonrasında, alanda bulunan insanlarla birlikte, yine İkindi namazını da, ikindi vaktinde Cemaatle kılacaklarını kaydetti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Depelarkalılar, Derneği, Başkanı, Bekir, Demir:, “Herkesi, Hacet, Bayramına, bekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı