Cumhurbaşkanlığı ve 28 .dönem Milletvekili seçimlerinde oy kullanma işi sürüyor:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
14 Mayıs 2023 - Pazar 12:30
 
Cumhurbaşkanlığı ve 28 .dönem Milletvekili seçimlerinde oy kullanma işi sürüyor:
-Bu gün yapılmakta olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri dolayısıyla vatandaşlar oy verme işi sürüyor.
GÜNCEL Haberi
 Cumhurbaşkanlığı ve 28 .dönem Milletvekili seçimlerinde oy kullanma işi sürüyor:

BEYPAZARI  (YT)- Bu gün yapılmakta olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri dolayısıyla vatandaşlar oy verme işi sürüyor.

Beypazarı İlçesinde, sandıkların kurulmasının akabinde vatandaş oy kullanacağı sandıklara gerek, oy vermeye başladı.

37 bin 420 seçmenin kayıtlı bulunduğu Beypazarı İlçesinde bu seçmenler ilçe genelinde 152+1 sandıkta oylarını kullanmaya başladı.

Sandık başlarında, özellikle engelli ve yaşlılara saygı itibariyle oy kullanmaları sağlanırken, bu insanlarda, kendilerine sıra veren, yada oy kullanmada kendilerine yardımcı olan Sandık kurulu başkanlığın teşekkürlerini bildirmeyi de ihmal etmedi.

Bazı okullarda, engelli yada tekerlekli sandalye ile oyunu kullanmaya gelen seçmenlere, kapılarda bulunan güvenlik güçleri oldukça yardımcı oldukları görüldü.

Pusulayı katlama ve zarfa koyma zaman aldı:

Seçmen sade bir şekilde oyunu kullanırken, sandık paravan arkasında oy kullanmak için değil de, Pusulayı katlama ve zarfa koymak üzere çok zaman harcadığını kaydederken, bu durumda bazı sandık bölgelerinde sıkışıklığa neden oldu.

Kıbrıs Barış Hareketi Gazisi Bekir Demiraslan: "ülkemin geleceği için oyumu kullandım"

Kıbrıs Barış Harekatı Gazisi Bekir Demiraslan, saat 10.00 gibi ismimin bulunduğu sandık bölgesine gelerek, "oyumu, ülkemin geleceği için kullandım. Şimdiden hayırlı olsun" ifadesinde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Cumhurbaşkanlığı, ve, 28, .dönem, Milletvekili, seçimlerinde, oy, kullanma, işi, sürüyor:,
Yorumlar
Haber Yazılımı