ÇEDES, Projesi Kapsamında Öğrencilere “Kudüs” bilinci semineri
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
22 Aralık 2023 - Cuma 15:03
 
ÇEDES, Projesi Kapsamında Öğrencilere “Kudüs” bilinci semineri
-Beypazarı İlçe Müftülüğü, tarafından öğrencilere, Çevreme duyarlıyım, çevreme Saygılıyım (ÇEDES), Projesi kapsamında öğrencilere çeşitli seminerler veriliyor.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
ÇEDES, Projesi Kapsamında Öğrencilere “Kudüs” bilinci semineri

BEYPAZARI (BHA)- Beypazarı İlçe Müftülüğü, tarafından öğrencilere, Çevreme duyarlıyım, çevreme saygılıyım (ÇEDES), Projesi kapsamında öğrencilere çeşitli seminerler veriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe Müftülüğü ile yapılan protokol çerçevesinde, Müftülük gençlik koordinatörlüğü işbirliği çerçevesinde, Ankara il Müftülüğü merkez vaizi, eski müftülerden Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, tarafından akşam KYK, yurdunda öğleden öncesi de Evliye Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, “Kudüs” konulu seminer verdi.

Eski Müftü, Ankara İl vaizi Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Diyanet Gençlik sorumlusu Abdullah Akbaş ile birlikte geldikleri Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda, ilk olarak Abdullah Akbaş, bazı ilahi ve kasideleri okudu.

Ardından Arcaklıoğlu, “Kudüs” Hz. Ömer’in emaneti, Selahattin Eyyübi’nin Rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın Mirası, Abdülhamid Han’ın davası, ecdat yadigârı, bir şehir olduğunu söyledi.

Arcaklıoğlu, konuşmasını Kudüs’ü içinde barındıran Filistin’de neler oluyor ve Kudüs bilinci üzerine anlatımlarla sürdürdü:

Ankara İl Müftülüğü merkez Vaizi Arcaklıoğlu, öğrencilere verdiği seminerin ardından Fatih Camisinde Cuma vaazında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇEDES,, Projesi, Kapsamında, Öğrencilere, “Kudüs”, bilinci, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı