Bisikletiyle Türkiye Turunda bulunan Sedat Kızıltan: “ hedefim bir gün Dünya turuna çıkmak”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
14 Eylül 2022 - Çarşamba 08:47
 
Bisikletiyle Türkiye Turunda bulunan Sedat Kızıltan: “ hedefim bir gün Dünya turuna çıkmak”
-Bisikletiyle çıktığı Türkiye turu yolculuğunda Beypazarı’na ulaşan Sedat Kızıltan, Beypazarı’ndaki molasının ardından yolculuğuna kaldığı yerden başladı.
TURİZM Haberi
Bisikletiyle Türkiye Turunda bulunan Sedat Kızıltan: “ hedefim bir gün Dünya turuna çıkmak”

 

BEYPAZARI (YT)- Bisikletiyle çıktığı Türkiye turu yolculuğunda Beypazarı’na ulaşan Sedat Kızıltan, Beypazarı’ndaki molasının ardından yolculuğuna kaldığı yerden başladı.

Bursa’dan başladığı bisiklet yolculuğunda Ankara ve akabinde de Beypazarı İlçesine gelen Sedat Kızıltan, hedefinde bisikletiyle dünya turuna çıkmak olduğunu söyledi.

30 yaşında ve bekar olduğunu belirten Kızıltan, “Bisikletle Ege, Akdeniz ve diğer bir bölgede bulunan illere ve ilçelere bisikletle yolculukta bulundum. Bu günde, eskiden Bursa’ya Sancağına bağlı olduğunu öğrendiğim, tarihi ilçe Beypazarı’na geldim. Buraya gelir gelmez, beni belediye Kültür Müdürü Zafer Poyraz, benimle yakından ilgilendi ve onunla turizm ofisinde, bisiklet yolculuğumla ve Beypazarı ile ilgili istişarede bulunduk. Turizm Rehberi Bülent Erdemli beyle birlikte bana, Beypazarı’nı anlattılar ve kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yolculuğunun çok iyi geçtiğine değinen Kızıltan, şunları kaydetti:

“Buradan yolculuğuma Kıbrısçık üzerinden Bolu’ya gideceğim. Bisikletle gezmeyi çok seviyorum. Gezim sırasında hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadım. Gittiğim yerlerde çok iyi karşılandım. Bolu’dan sonra, kendime yeni bir rota belirleyeceğim ve öyle yolculuğumu sürdüreceğim. Ama içimde öyle bir uhde var ki, Allah bir gün bana Dünya turuna çıkmayı nasip etsin”.

Bisikletiyle Türkiye Turunda bulunan Sedat Kızıltan, Beypazarı İlçesinde kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını ve hedefinin bir gün Dünya turuna çıkmak, olduğunu aktardı.

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Bisikletiyle, Türkiye, Turunda, bulunan, Sedat, Kızıltan:, “, hedefim, bir, gün, Dünya, turuna, çıkmak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı