Beypazarı pek çok turisti ağırlıyor:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
06 Ağustos 2023 - Pazar 12:49
 
Beypazarı pek çok turisti ağırlıyor:
-Ülkelerinden hava yoluyla İstanbul aktarmalı Beypazarı’na gelen turistler, ilçede gönüllerince gezme fırsat buluyor.
TURİZM Haberi
Beypazarı pek çok turisti ağırlıyor:

 

BEYPAZARI  (YT)-Ülkelerinden hava yoluyla İstanbul aktarmalı Beypazarı’na gelen turistler, ilçede gönüllerince gezme fırsat buluyor.

Havaların çok sıcak gitmesine rağmen, yurdun bir çok köşesinden ve yurtdışından kafileler halinde geldikleri bölgede, Kaya mağaraları ve gözetleme kulesiyle öne çıkan İnözü vadisinde kaya mağaralarını, Yenice sokak ve Alaettin sokakta tarihi evlerini, hamam müzesini, Kültür evi müzesi gibi tarihi konakları ve müzedeki yüzlerce eseri görebiliyorlar.

Mustafa Zamdınay, İzmir ilinden geldiklerini ve öteden beri Beypazarı’nı çok merak ettiklerini söyledi.

Gezmeyi çok sevdiklerini belirten Makine mühendisi emeklisi Mustafa Zamdınay, “ Eşim ve arkadaşlarımızla birlikte Beypazarı'na geldik. Burada belediyenin Kültür ve Turizm Müdürlüğü ofisini ziyaret ettik. Beypazarı hakkında, Kültür ve Turizm müdürü Zafer Poyraz ve Turist rehberi Bülent Erdemli tarafından, harita üzerinde gezip görebileceğimiz yerler konusunda bilgilendirildik. Gerçekten görmemiz gereken yerler var. Buraları da görmeden Beypazarı’ndan ayrılmayacağız” dedi.

Pekçok ülke ziyaretinde bulundum:

Beypazarı’nın Hıdırlık tepesinden bakışta muhteşem manzaraya sahip olduğuna değinen Mustafa Zamdınay, şunları kaydetti:

“Pekçok ülke ziyaretinde bulundum. Ama insanın memleketi ve ülkesi gibi yok. Beypazarı çok güzel bir yer. Burada öğrendim ve Beypazarı Tarihi ipek yolu üzerinde bulunuyormuş. İnternette araştırmalarımda, Evliya çelebi Hz. Beypazarı’ndan övgü ile bahsediyor. Düşündüm biz daha neyi bekliyoruz Beypazarı’nı görmek için dedik ve yola çıktık, geldik Beypazarı’na. Bakın bu bilgiler, bana anlatılanlar ve internette yaptığım araştırmalar sonrasında oluşan bilgiler. Beypazarı’nı gezdikten sonra anlat desinler, bir kitap yazarım. Buradaki güzellikleri fotoğraf karelerine de yansıtarak, bu gezimizi ölümsüzleştireceğiz ve taçlandıracağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beypazarı, pek, çok, turisti, ağırlıyor:,
Yorumlar
Haber Yazılımı