Beypazarı Orman İşletme müdürlüğü, ilçede bu gün halka 16 bin adet ücretsiz fidan dağıttı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Mart 2021 - Cuma 12:38 Bu haber 6893 kez okundu
 
Beypazarı Orman İşletme müdürlüğü, ilçede bu gün halka 16 bin adet ücretsiz fidan dağıttı.
-Beypazarı Orman İşletme müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan tüm camilerin önlerinde Cuma namazı sonrasında halka ücretsiz olarak 16 bin adet fidan dağıtımında bulundu.
GENEL Haberi
Beypazarı Orman İşletme müdürlüğü, ilçede bu gün halka 16 bin adet ücretsiz fidan dağıttı.

BEYPAZARI  (YT)-Beypazarı Orman İşletme müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan tüm camilerin önlerinde Cuma namazı sonrasında halka ücretsiz olarak 16 bin adet fidan dağıtımında bulundu.

Beypazarı Orman işletme müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Beypazarı Orman işletme müdürlüğünün fidanlığında yetiştirilerek üretilen çeşitli türlerde fidanlar kentin (hanlarönü meydanı) olmak üzere Fatih Cami önü ve diğer tüm camilerin önlerinde Cuma namazı çıkışı halka ücretsiz olarak dağıtıldı.

İlçenin en büyük Camilerinden Fatih Cami önünde yapılan fidan dağıtım anına Kaymakam Bilal Bozdemir, Orman İşletme müdürü Alper Çimen ve işletme şefi Salim Kürtül ve orman personeli katılırken, fidanlara halkın oldukça ilgisi fazla olurken fidanlar kısa sürede tükendi.

Fidan Dağıtımlarının 21 Mart Ormancılık haftası kapsamında yapıldığını belirten Orman işletme müdürü Alper Çimen, “Cuma namazı sonrasında Sedir, Karaçam, mavi servi ve Ceviz türü olmak üzere, Hanlar önü meydanı ile Cami önlerinde halka 16 bin adet fidan dağıtımında bulunduk. Halk fidan dağıtımına oldukça ilgi gösterdi ve fidanlar kısa süre için tüm cami önlerinde tükendi.”

Hasan Şen adlı vatandaş, fidan dağıtımı dolayısıyla Orman işletme müdürlüğüne teşekkürlerini sunarken, Çam ve Ceviz fidanı aldığını ve kısa sürede fidanları toprakla buluşturacağını söyledi.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, Orman, İşletme, müdürlüğü,, ilçede, bu, gün, halka, 16, bin, adet, ücretsiz, fidan, dağıttı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı