Beypazarı’nın Kırbaşı, mahallesi çevresinde bulunan mahallelerde Toplulaştırmadan vaz geçildi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
08 Mart 2023 - Çarşamba 14:03
 
Beypazarı’nın Kırbaşı, mahallesi çevresinde bulunan mahallelerde Toplulaştırmadan vaz geçildi.
-Beypazarı ilçesinde daha önceleri başlatılan ve Arazi toplulaştırma yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Kapsamından çıkarılması onayı, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak, toplulaştırma iptal edildi..
TARIM Haberi
Beypazarı’nın Kırbaşı, mahallesi çevresinde bulunan mahallelerde Toplulaştırmadan vaz geçildi.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı ilçesinde daha önceleri başlatılan ve Arazi toplulaştırma yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Kapsamından çıkarılması onayı, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak, toplulaştırma durduruldu.

Kırbaşı mahallesi arazileri başta olmak üzere bölgede bulunan Dikmen Mahallesi, Kapullu Mahallesi, Mahmutlar Mahallesi, Oymaağaç mahallesi, Gürsöğüt mahallesi, Kırşeyhler mahallesi, Tahir Mahallesi, Tacettin mahallesi ve Çantırlı mahallesi arazilerinde daha öncesi yapılması planlanan ve davam eden arazi toplulaştırma çalışmasının Cumhurbaşkanının onayı ile iptal edildiği bildirildi.

10 Mahalle arazisinde daha öncesi Bakanlar Kurulu kararıyla başlatılan arazi toplulaştırması dün Sayın Cumhurbaşkanının 6896 sayılı kararı ile iptal edildi.

Arazilerinde toplulaştırma yapılmasından vazgeçilmesinin akabinde 10 mahalle muhtarı bir bildiride bulundu.

“Başlatılan çalışmalar kapsamında, arazi toplulaştırırken, bizim elimizdeki Tapu’lar azalacağı yerinde daha da sayısı artı. Biz, bunun yanlış bir uygulama olduğunu resmi makamlara ilettik ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile arazi toplulaştırması iptal edilmiştir.”

Muhtarlar, bu anlamda kendileirne destekelrini esirgemeyen Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan'a çok teşekkür ettikleirni bildirdi.

Beypazarı’nın eski beldelerinden olan Kırbaşı, mahallesi çevresinde bulunan mahallelerde Toplulaştırmadan vaz geçildi. - Birlik Haber Ajansı (birlikhaberajansi.com.tr)

 

 

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı’nın, Kırbaşı,, mahallesi, çevresinde, bulunan, mahallelerde, Toplulaştırmadan, vaz, geçildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı