Beypazarı'nın Eğriova ve Çukurören yaylası, piknikçilerle doldu taştı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
16 Mart 2021 - Salı 09:04 Bu haber 7035 kez okundu
 
Beypazarı'nın Eğriova ve Çukurören yaylası, piknikçilerle doldu taştı:
-Başkentin tarihi mekânları ile bilinen ilçesi Beypazarı, çevresinde sayısız doğal güzelliklerini barındırıyor.
YAŞAM Haberi
Beypazarı'nın Eğriova ve Çukurören yaylası, piknikçilerle doldu taştı:

BEYPAZARI (YT)- Başkentin tarihi mekânları ile bilinen ilçesi Beypazarı, çevresinde sayısız doğal güzelliklerini barındırıyor.

Beypazarı ilçesi, tarihi mekanları ve Konaklarıyla olduğu kadar, çevresinde barındırdığı doğal güzellikleriyle de öne çıkıyor.

Doğa Koruma milli park olarak bilinen 1400-1500 rakımlı Karagöl yaylası, Tekke yaylası, İnözü vadisi;  1600-1700 rakımlı Eğriova yaylası, Çukurören yaylası, peribacalarıyla bilinen Uruş süveri çayı vadisi gibi alanlar, ulaşım rahatlığı dolayısıyla oldukça ilgi gören yerlerin de başında geliyor.

Çukurören yaylası ve Eğriova yaylası, ormanlarıyla ve güzelliği ile öne çıkarken, her iki yaylada bulunan Gölet çevresinde piknik yapabiliyorsunuz.Eğriova göleti rakım yüksekliği dolayısıyla hala buzla kaplı bulunuyor.

Yaylada gezinti yapan vatandaşlar, sarı ve mor çiğdemler olmak üzere Kardelen’lerin doğadaki güzelliğini de görebiliyorlar.

Karagöl yaylası, Çukurören yaylası Cumartesi Pazar günü piknikçilerle doldu.

Durmuş Demir, adlı vatandaş Ankara’dan geldiğini ve Beypazarı ile ilçenin etrafında bulunan doğal güzellikleri çok beğendiğini, bu nedenle de Karagöl’e gelerek piknik yapmanın tadını çıkardıklarını söyledi.

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: Beypazarı'nın, Eğriova, ve, Çukurören, yaylası,, piknikçilerle, doldu, taştı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı