Beypazarı'nda turist yoğunluğu
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
22 Ocak 2023 - Pazar 09:07
 
Beypazarı'nda turist yoğunluğu
-Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, okulların tatil olmasının akabinde doldu taştı.
TURİZM Haberi
Beypazarı'nda turist yoğunluğu

BEYPAZARI (YT)-Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı, okulların tatil olmasının akabinde doldu taştı.

Başkente yakınlığı ile bilinen ve UNESCO’nun geçici listesinde yer alan Beypazarı’na Türkiye, hatta dünyanın birçok köşesinden turist geliyor.

Beypazarı’na gerek kendi imkânlarıyla gerek turlarla elen turistler, Beypazarı’nı oldukça beğenirlerken, oldukça zengin yemek çeşidinin bulunduğuna işaret etti.

Günü ilçede bulunan tarihi mekânlara, kaya mağaralarına ve Alaettin ve Yenice sokakta konakların arasında geçmişe yolculuk yaparcasına gezide bulunduklarını anlatan Mahmut Duman, “Beypazarı’nı çok seviyoruz. İnsanları misafirperver. Yaşayan Hamam müzesi, Kültür Evi Müzesi, Kent tarihi müzesi ziyaretlerinde bulunduk. Hamam müzesi, taki; eskilerin hamam geleneğinin yaşatıldığı bir hamam. Hemen, yine tarihi Cami olan Sultan Alaeddin(Paşa)Cami’nin hemen karşı köşesinde bulunuyor” şeklinde konuştu.

Mahmut Duran, Beypazarı’nın güzellikleri, saymakla bitmeyeceğini, yaz aylarında tekrardan Beypazarı ziyaretinde bulunacağını kaydetti.

Belediye Kültür Müdürü Zafer Poyraz, Beypazarı’nın tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yerleşim yeri olarak, pek çok eseri görebilme şansının olduğunu söyledi.

Kültür müdürü Poyraz, Beypazarı Olarak her daim yerli ve yabancı konukları ağırlamaya hazır olduklarını ve ilçede konaklama gün sayısının artırılması ve bu anlamda çeşitli çevrelerle temas halinde olduklarını aktardı.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı'nda, turist, yoğunluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı