Beypazarı Müftülüğü Diyanet kanalıyla Umre ziyaretinde bulunacaklara seminer verdi:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
06 Aralık 2023 - Çarşamba 13:46
 
Beypazarı Müftülüğü Diyanet kanalıyla Umre ziyaretinde bulunacaklara seminer verdi:
Beypazarı Müftülüğü önümüzdeki günlerde Diyanet işleri başkanlığı kanalıyla Umre ziyaretinde bulunacak 250 dolayında kişiye seminer verirken, bir yandan da aşıları yapıldı.
GENEL Haberi
Beypazarı Müftülüğü Diyanet kanalıyla Umre ziyaretinde bulunacaklara seminer verdi:

BEYPAZARI (YT)-  Beypazarı Müftülüğü önümüzdeki günlerde Diyanet işleri başkanlığı kanalıyla Umre ziyaretinde bulunacak 250 dolayında kişiye seminer verirken, bir yandan da aşıları yapıldı.

İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, Müftülüğün din görevlilerinin başlattığı çalışmalarla önümüzdeki günlerde 250 dolayında kişinin umre ziyaretinde bulunacağını ve Fatih Caminde Umre ziyaretinde bulunacak vatandaşlara Seminer verirken, bir yandan da aşılarının yapıldığını söyledi.

İlçenin merkez Camilerinden olan Fatih Caminde bu gün saat 10.00 da başlayan seminere Umre ziyaretinde bulunacak kişiler katıldı.

Din görevlisi tarafından verilen semineri, umre ziyaretinde bulunacak vatandaşlar can kulağı ile dinlerken, Caminin din görevlileri odasında umrecilerin İlçe Sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından aşıları yapılırken, aşı kartları da oluşturuldu.

Görevliler, aşı katırlarının Umre yolculuğunda önemli ve Hava alanında istenildiğini ve bu nedenle yanlarında taşımaları gerektiğini kaydettiler.

Umre ziyaretine gidecek vatandaşlara İlçe Müftülüğü din görevlileri, Umre yolculuğunun Hac yolculuğundan çok farklı olduğunu ve Hac görevi ifa ederken, Haçta yapılacak görevlerin Umre ziyaretinde bulunmadığını kaydederken, slayt gösterileriyle Umreciler bilgilendirilmeye çalışıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beypazarı, Müftülüğü, Diyanet, kanalıyla, Umre, ziyaretinde, bulunacaklara, seminer, verdi:,
Yorumlar
Haber Yazılımı