Beypazarı Kaymakamlığı başkanlığında ilçe genelinde 16 denetim komisyonu kuruldu:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
05 Mart 2021 - Cuma 15:35
 
Beypazarı Kaymakamlığı başkanlığında ilçe genelinde 16 denetim komisyonu kuruldu:
-Beypazarı İlçesinde normal yaşam sürecine girilmesinin akabinde kaymakamlık başkanlığında denetim komisyonları ekipleri kuruldu.
ASAYİŞ Haberi
Beypazarı Kaymakamlığı başkanlığında ilçe genelinde 16 denetim komisyonu kuruldu:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde normal yaşam sürecine girilmesinin akabinde kaymakamlık başkanlığında denetim komisyonları ekipleri kuruldu.

Kaymakamlık makamından yapılan açıklama ile oluşturulan 3’çer kişilik ekipler ilçede sürekli denetimde bulunacaklar.

Ekiplerin başlarında ilçede görev yapan birim müdürlerinden oluştuğu ve 3.çer kişi olarak denetlemelerde bulunacakları kaydedildi.

Kaymakam Bilal Bozdemir, ilçede 16 ekibin kurulduğunu, ekiplerin yaptıkları denetimleri de Sağlık Bakanlığı’nın “isdem” üzerinden de Bakanlık kayıtlarına geçtiklerini söyledi.

“isdem” in, "İl ilce salgın denetim Merkezi" adını taşıdığına değinen Kaymakam Bozdemir, “günlük her ekip, sistemden yaptığı denetim kayıtlarını girecek. Ekipler, işletme iş yerlerinde denetimde bulunurken, maske, mesafe, Hes kodu sorma ve işletmelerde kapasiteye uyulup uyulmadığını kontrol edecekler. Usulsüz bir durum olduğunda ya da görüldüğünde Cezai müeyyide uygulayacakları zaman Kaymakamlığımızı haberdar edecekler” dedi.

Ayrıca, vatandaşlarda çarşıda pazarda, ya da markette uygunsuz ortam ve durum gördüklerinde de Bakanlığa ve Kaymakamlığa ihbarda bulunabilecekleri hatırlatıldı.

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: Beypazarı, Kaymakamlığı, başkanlığında, ilçe, genelinde, 16, denetim, komisyonu, kuruldu:,
Yorumlar
Haber Yazılımı