Beypazarı Kaymakamı Oktay Erdoğan: “Beypazarı için elbirliği içinde çalışacağız”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
09 Ocak 2022 - Pazar 13:29
 
Beypazarı Kaymakamı Oktay Erdoğan: “Beypazarı için elbirliği içinde çalışacağız”
-Kaymakam Oktay Erdoğan, Beypazarı’nın Kültür turizminin önde gelen ilçelerinden olduğunu ve konakları ve tarihi eserleriyle turizmdeki çıtasının yükseltilmesi için el birliği içinde daha çok turist alabilmek için çalışacaklarını bildirdi.
TURİZM Haberi
Beypazarı Kaymakamı Oktay Erdoğan: “Beypazarı için elbirliği içinde çalışacağız”

BEYPAZARI (YT)- Kaymakam Oktay Erdoğan, Beypazarı’nın Kültür turizminin önde gelen ilçelerinden olduğunu, konakları ve tarihi eserleriyle turizmdeki çıtasının yükseltilmesi için el birliği içinde daha çok turist alabilmek için çalışacaklarını bildirdi.

Kaymakam Oktay Erdoğan, ilçeye atandığı günden itibaren zaman kaybetmeden çalışmalara başlayarak, ilçenin başta turizmi olmak üzere, tarımı ve tarihi üzerine araştırmalar yatıklarını söyledi.

Ne yapılması gerektiği konusunda sağlam çalışmalarla ortaya koyacaklarını anlatan Kaymakam Erdoğan, “ Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Beypazarı’na daha çok turist alınması, ayrıca her mevsimde turist alması için ortak çalışma yapmalıyız. İlçeye çok yakın alanda bulunan ve Türkiye’nin 205. Tabiat parkı ilan edilen Kelebekler vadisi ile Kozalan mahallesi arasında bulunan alanı gezdik. Ardından yine Tekke yaylası mesire alanını gezdik. İnözü mağaralar bölgesini yerinde gördük. Buralar oldukça turistlerin ilgisini çekiyor. Buna bir şeyler katmak üzere çalışmada bulunduk. Hedefimiz daha çok turist almak olacak” şeklinde konutu.

Beypazarı’nın tarihi dokusu ve kültürüyle olduğu kadar doğal zenginlikleriyle de öne çıktığına değinen Kaymakam Oktay Erdoğan, şunları kaydetti.

“Beypazarı’nın turizmdeki çıtasını yükseltmeliyiz. Bu anlamda başta biz yöneticiler olmak üzere herkese görev düşüyor. Bizler bu güzel şehrin yöneticileri ve idarecileri olarak bu güzellikleri daha çok kitlelere ve insanlara ulaştırmalıyız. Büyük tur şirketleriyle görüşmeler yaparak, Beypazarı’na bu şirketlerin tur düzenlenesini sağlamaya çalışmalıyız. Beypazarı, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu günde tarihi İpekyolu üzerinde bulunan önemli bir yerleşim birimidir.”

Bu haberi Başka Sayfalarda görürseniz bizim haberdir.

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, Kaymakamı, Oktay, Erdoğan:, “Beypazarı, için, elbirliği, içinde, çalışacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı