Beypazarı İlçesinde yaya önceliği olarak, Kırmızıçizgiler çizildi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
30 Mart 2021 - Salı 12:46
 
Beypazarı İlçesinde yaya önceliği olarak, Kırmızıçizgiler çizildi.
-Beypazarı İlçesinde bu gün Remi makam temsilcilerinin katılımıyla Kemal Milaslı İlkokulu önünden geçen Milli Egemenlik Caddesi üzerine, yaya önceliği olarak Kırmızıçizgiler çizildi.
YAŞAM Haberi
Beypazarı İlçesinde yaya önceliği olarak, Kırmızıçizgiler çizildi.

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde bu gün Remi makam temsilcilerinin katılımıyla Kemal Milaslı İlkokulu önünden geçen Milli Egemenlik caddesi üzerine, yaya önceliği olarak Kırmızıçizgiler çizildi.

“30 Mart’ta Kırmızıçizgimizi çekiyoruz”, “Yayalar Kırmızıçizgimiz”, yaya önceliğini önemine dikkati çekmek üzere bu gün Kaymakam Bilal Bozdemir, belediye başkan yardımcısı Osman Karadede, Emniyet müdürü Hasan Ünlü, Jandarma Komutanı Yüzb. Haluk Muharrem Uzun, İlçe Milli Eğitim şube müdürü Rahmi Çalışkan, Karayolları 43 Şube şefi Cihan Gözcü, Zabıta müdürü Doğan Gökkaya, Kamal Milaslı İlkokulu müdürü Kasım Şencan ile diğer bazı birim amirleri katıldı.

Kaymakam Bilal Bozdemir, “yayalar Kırmızıçizgimiz” adı altında, fırça ile kırmızıçizgiyi katılımcılarla çizerken, kırmızıçizginin yayaların önceliği olduğunu hatırlatırken, yaldan geçmekte olan araç sürücülerine de bu konuda, öğrencilerle birlikte broşür dağıttı.

Çizdikleri Kırmız çizginin başında toplanan öğrencilere de Kırmızıçizgiyi neden çizdiklerini ve anlam taşıdığını sordu.

Kaymakam Bilal Bozdemir burada öğrencilere Kırmızıçizgiyi, yaya önceliği olarak belirlediklerini. Yayalar yaya yolunda iken araçların geçemeyeceğini, bu anlamda Kırmız çizgi ile buna dikkati çektiklerini aktardı.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, İlçesinde, yaya, önceliği, olarak,, Kırmızıçizgiler, çizildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı