Beypazarı İlçesinde Afet koordinasyon merkezi oluşturuldu.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
21 Ocak 2022 - Cuma 11:50
 
Beypazarı İlçesinde Afet koordinasyon merkezi oluşturuldu.
-Başkent Ankara ve ilçelerinde beklenen Soğuk ve yağışlı havaların hayatı olumsuz yönde etkileyeceği, bu anlamda olası durumlara müdahale edilmek üzere Kaymakam başkanlığında İlçe Koordinasyon, merkezi oluşturuldu.
YAŞAM Haberi
Beypazarı İlçesinde Afet koordinasyon merkezi oluşturuldu.

BEYPAZARI (YT)-Başkent Ankara ve ilçelerinde beklenen Soğuk ve yağışlı havaların hayatı olumsuz yönde etkileyeceği, bu anlamda olası durumlara müdahale edilmek üzere Kaymakam başkanlığında İlçe Koordinasyon, merkezi oluşturuldu.

Kaymakamlık makamından yapılan açıklama ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havaların bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi) itibaren batı kesimlerden başlayarak İlimiz, ilçemiz genelinde etkili olması beklenmektedir.

Bu kapsamda; 21 Ocak Cuma günü akşamından itibaren 22 Ocak ve 23 Ocak Pazar gününe kadar kar yağışı beklendiği ve olası bir durumda ekiplerin müdahale etmesinin sağlanacağı kaydedildi.

Kaymakam başkanlığında Oluşturulan Koordinasyon merkezi, Trafikte, sağlıkta, ulaşımda, yaşanacak akasmalara, zirai don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları tedbirli olmaya davet ederken;

Bu bağlamda; İlçede yaşanabilecek olası afet olaylarına karşı Kaymakamlık koordinesinde; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı (Beypazarı Fen İşleri Şube Şefliği ve Beypazarı ASKİ Şube Müdürlüğü), Beypazarı Belediye Başkanlığı, Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Beypazarı İlçe Jandarma Komutanlığı,

Beypazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Beypazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Beypazarı Orman İşletme Müdürlüğü, Beypazarı Karayolları 43. Şube Şefliği ve Beypazarı Tırcılar ve Kamyoncular Kooperatifinkinde aralarında bulunduğu İlçe Afet Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.

Beypazarı Emniyet Müdürlüğü, Emniyet birimleri ve Bölge Trafik denetleme büro Amirliği, Jandarma Komutanlığı Trafik Tim ekipleri bu günden başlamak üzere araçlar üzerindeki denetimlerini artırarak sürdürecek.

Kaymakam Oktay Erdoğan, olası bir durum karşısında, valilikten gelen talimat doğrultusunda Koordinasyon merkezini oluşturduklarını ve herkesin görevinin bilincinde olduğunu söyledi.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, İlçesinde, Afet, koordinasyon, merkezi, oluşturuldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı