Beypazarı İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü törenle kutlandı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 12:12
 
Beypazarı İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü törenle kutlandı:
-19 Ekim 2020 Muhtarlar Günü dolayısıyla Beypazarı İlçesinde tören düzenlendi.
MAGAZİN Haberi
Beypazarı İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar günü törenle kutlandı:

BEYPAZARI (YT) -19 Ekim 2020 Muhtarlar Günü dolayısıyla Beypazarı İlçesinde tören düzenlendi.

Hanlarönü meydanında düzenlenen Muhtarlar günü anma törenine, , , Muhtarlar Derneği başkanı Muammer Köksal, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı vekili Osman Karadede, Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, İlçe Tarım Orman Müdürü Eskin Korkmaz, İlçe Jandarma Komutan yardımcısı Teğmen Mustafa Şenarslan, İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun ile birçok kurum amiri katıldı.

Alanda Muhtarlar Derneği başkanı Muammer Köksal, iki muhtar arkadaşıyla birlikte anıta çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundu:

Muhtar, fedakarca görevini yapandır:

Beypazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Köksal, bu anlamlı günün, görevini fedakarca yapan muhtarlara hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Muhtar, mahallenin yaşam kalitesini geliştirmek için Büyükşehir belediyesi, İlçe Belediyesi ve diğer Kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalle ile ilgili konularda işbirliği yapmak ve kanunlarla verilen diğer görevleri yerine getirmekle yükümlü olduğuna değinen Muhtarlar Derneği başkanı Muammer Köksal, şu ifadelere yer verdi:

“Muhtarlar, 7-24 saat görev yapmaktadır. Muhtarlık kurumu kültürümüzün ve toplamsal hayatımızın, önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eki örneğini temsil eden, devletimizin her noktasında kurumsal temsilcisi olmuştur. Muhtarlarımız, halkımız ve devlet arasında köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşlarımızın devlete ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı muhtarlarımız olduğu bilinmektedir. Bu vasiyle ile tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü tebrik ediyor, hapsine iyi görevler diliyorum.”

Muhtarlar günü önemli bir gündür:

İlçenin Kapullu mahalle muhtarı Ali Özcan’da muhtarlar gününün kendileri için önemli olduğunu ve bu günün kendileri için şunları ifade ettiğini söyledi.

“Muhtar dediğinizde, muhtar devletle vatandaş arasında ilk köprüdür. Vatandaşın işi düştüğü zaman devlet kapısında, ilk olarak muhtara gelir. Muhtarların görevi, Köydeki ve mahallede yaşayan vatandaşların hayat kalitesini, yükseltmek, onların sorunlarını gidermek ve 7-24 saat onların işleriyle uğraşmaktadır.”

Beypazarı Muhtarlar Derneği Muammer Köksal ve yönetim kurulu üyeleri, Dernek merkezinde kutlamaları ve tebrikleri kabul etti.

 

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: Beypazarı, İlçesinde, 19, Ekim, Muhtarlar, günü, törenle, kutlandı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı