Beypazarı H.E.M müdürlüğü usta öğretici ve Kursiyerlerden örnek davranış:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
10 Şubat 2023 - Cuma 13:57
 
Beypazarı H.E.M müdürlüğü usta öğretici ve Kursiyerlerden örnek davranış:
-Beypazarı Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri, depremzedeler için kaşkol ve bere örmeye başladıkları bildirildi.
YAŞAM Haberi
Beypazarı H.E.M müdürlüğü usta öğretici ve Kursiyerlerden örnek davranış:

BEYPAZARI  (YT)- Beypazarı Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri, depremzedeler için kaşkol ve bere örmeye başladıkları bildirildi.

Beypazarı H.E.M müdürü İdris Göbütoğlu, H.E.M kursiyerleri ve usta öğreticilerinin kendi imkanlarıyla, deprem bölgesi için Kaşkol ve bere örme çalışması başlattıklarını söyledi.

H.E.M müdürü Göbütoğlu, kursiyer ve usta öğreticilerin elbirliği içinde deprem bölgesine gönderilmek üzere, yaptıkları ördükleri kaşkol ve Bereleri ambalaj yaparak bölgeye göndereceklerini söyledi.

Kursiyerlerden Sultan (abla)Yaman, depremzedelere duacı olduklarını, ölenlere de Allahtan rahmet dilediklerini ve onlar için ellerinden geleni de yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Kadınların genelde el örgüsü işlerine ellerinin çok yatkın olduğunu anlatan Sultan Yıldız (abla),şunları kaydetti:

“Elimizden bu geliyor. Örme işlemlerini tamamlandığımızda ne kadar olduysa, deprem bölgesindeki din kardeşlerimize göndereceğiz. Şu kış şartlarında üşmesinler giysinler. Akşamları evimde de de örmeye devam ediyorum.”

 

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Beypazarı, H.E.M, müdürlüğü, usta, öğretici, ve, Kursiyerlerden, örnek, davranış:,
Yorumlar
Haber Yazılımı