Beypazarı Dibekören köyü sakinleri 1650 rakımlı Karlık yaylasında Şükür duasında bulundu:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
09 Temmuz 2023 - Pazar 13:34
 
Beypazarı Dibekören köyü sakinleri 1650 rakımlı Karlık yaylasında Şükür duasında bulundu:
-Beypazarı’nın Dibek ören mahallesi sakinleri 1650 rakımlı Karlık yaylasında Yağmur şükür duasında bulundu.
GÜNCEL Haberi
Beypazarı Dibekören köyü sakinleri 1650 rakımlı Karlık yaylasında Şükür duasında bulundu:

BEYPAZARI  (YT)- Beypazarı’nın Dibek ören mahallesi sakinleri 1650 rakımlı Karlık yaylasında Yağmur şükür duasında bulundu.

Dağsalı köyüleri ve Dibekören mahalle muhtarlığının organizesiyle, mahalle sakinleri 1650 Rakımlı Karlık yaylası bölgesinde toplandı.

Mahalle muhtarlığı bu bol rahmet karşısında, 1650 rakımlı yaylada, şükür duası için buluştuklarını söyledi.

Dağsalı kölüler, ve Dibekören mahalle halkının katıldığı şükür duasına, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’da yaylaya gelmeye çalışırken, aracının yaylaya çıkamadığı öğrenilirken, Belediye başkan yardımcısı Osman Karadede, Din görevlileri ve mahalle sakinleri katıldı.

Sabah saatlerinde yaylaya gelen bazı köylüler, burada Kurbanlarını keserek, şükür duasına katılan vatandaşlara ikram edilmek üzere etler ve pilavlar kazanlarda pişirildi.

Yaylada vatandaşlar, yağan sağanak yağmur dolayısıyla ıslanması için çadır ile örtü yaparken, Din görevlileri bu çadırın altında, kuran tilavetiyle birlikte şükür duasında bulundu.

İlçe Müftüsü İnciler’de, burada, yağmur ve şükür duasının öneminden bahsederken, “Allah, ne güzel rahmet verdiğini ve rahmetin ardından, duamızı yapıyoruz” dedi.

Selalar verildi ve Ezanlar okundu:

Yaylada, din görevlileri selalar ile Ezanı okumasının ardından yapılan dua ile birlikte, şükredildi.

Yağmurdan Korunacak Kapalı alan istiyoruz:

Dağsalı mahalle sakinleri, her yıl yağmur duası ve şükür duası için geldikleri 1650 rakımlı yaylaya üzeri kapalı, yanları açık olacak bir şekilde, 15x20 ebadında, böylesi yağmurlu yada çok güneşli günlerde dualar için kullanılmak üzere, Ankara Büyükşehir belediyesi ver yada ilçe Belediyesinden, üzeri kapalı bir alan yapılmasını istediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beypazarı, Dibekören, köyü, sakinleri, 1650, rakımlı, Karlık, yaylasında, Şükür, duasında, bulundu:,
Yorumlar
Haber Yazılımı