Başkan Yavaş'tan Madencilere Destek geldi:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
08 Eylül 2023 - Cuma 08:15
 
Başkan Yavaş'tan Madencilere Destek geldi:
- Mihalıççık ilçesinde bulunan Yunus Emre Termik Santrali’ni işleten Yıldızlar Holding’e bağlı Doruk Madencilik işçileri, haklarını alabilmek için 5 gün kendilerini maden ocağına kapatarak sürdürdükleri açlık grevine son verirken madenciler ocakta, eşleri ise dışarıda mücadelelerini sürdürüyor.
GENEL Haberi
Başkan Yavaş'tan Madencilere Destek geldi:

BEYPAZARI (YT) - Mihalıççık ilçesinde bulunan Yunus Emre Termik Santrali’ni işleten Yıldızlar  Holding’e bağlı Doruk Madencilik işçileri, haklarını alabilmek için 5 gün kendilerini maden ocağına kapatarak sürdürdükleri açlık grevine son verirken madenciler ocakta, eşleri ise dışarıda mücadelelerini sürdürüyor.

İlçemizde ikamet eden onlarca madencimizin yer aldığı eylemler sonucunda bir çok yetkili ve siyasetçi tarafından maden ocağında görüşmeler gerçekleştirildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan madencilere destek geldi.

Yaşadıkları mağduriyet giderilmesi nedeniyle işçilere 5 Bin TL tutarında sosyal destek ödemesi yapıldığını belirten Başkan Yavaş, yaptığı açıklamada;

"Yaşadığınız mağduriyeti bir nebze de olsa giderme adına 5.000 TL tutarındaki sosyal destek ödemeniz hesaplarınıza yatırılmıştır. Yönetim anlayışımız gereği; her zaman olduğu kaynaklarımızı darda olan vatandaşlarımız için hakça kullanmaya devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bereketli ve hayırlı günler diler, değerli ailelerinize saygı ve selamlarımı iletirim" ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Yavaş'tan, Madencilere, Destek, geldi:,
Yorumlar
Haber Yazılımı