Ankara Sincan İlçesinde bulunan “Sincan ilkokulu Nature Lovers” Projesi hazırladı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
06 Nisan 2023 - Perşembe 09:59
 
Ankara Sincan İlçesinde bulunan “Sincan ilkokulu Nature Lovers” Projesi hazırladı:
-Ankara’nın Sincan İlçesinde bulunan Sincan İlkokulu, “NATUR LOVERS” projesi hazırladı.
ÇEVRE Haberi
Ankara Sincan İlçesinde bulunan “Sincan ilkokulu Nature Lovers” Projesi hazırladı:

BEYPAZARI (YT)- Ankara’nın Sincan İlçesinde bulunan Sincan İlkokulu, “NATUR LOVERS” projesi hazırladı.

İlkokuldan yapılan açıklama ile 2022 Yılı Ankara İl Akreditasyon Projesinin neden hazırlandığı konusunda açıklamada bulunuldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çevre ve doğal kaynaklar dünyada yaşamın devam etmesi için en temel ihtiyaçtır. Doğa bizlerin yaşaması için gerekli yaşam koşullarını sağlamakla birlikte, toplum için gerekli ekonomik sisteme de kaynaklar sunmaktadır. Bu nedenle sağlıklı çevre, doğal kaynaklar ve sürdürülebilir ekonomi bilinci henüz ilkokulda olan öğrencilerimize temel eğitim sırasında kazandırılması gereken bir farkındalıktır. Tüketim ihtiyacının artması, taleplerin değişmesi, 21. Yüzyılda doğal dengenin değişmesi, iklim değişiklikleri, kuralık, türlerin yok olması, çevre kirlilikleri gibi dünyamızı kalıcı olarak etkileyen sonuçlar hepimizi önlem alma konusunda harekete geçirmelidir. Okullarımızda eğitim alan öğrencilerimiz çevreye duyarlılık konusunda bir şeyler yapıp sorunlara çözüm bulabilecek belki de son nesil olacaktır.”

Bu anlamda; İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan JENSEN förskola, Östermel’e de gerçekleştirilecek hareketlilikle, çevre konusunda duyarlı dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedefliyor.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Sincan, İlçesinde, bulunan, “Sincan, ilkokulu, Nature, Lovers”, Projesi, hazırladı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı