Ankara Büyükşehir belediyesinden Köylere yangın söndürme su tankı verildi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
14 Temmuz 2022 - Perşembe 13:22
 
Ankara Büyükşehir belediyesinden Köylere yangın söndürme su tankı verildi.
-Beypazarı Muhtarlar deneği Başkanı Muammer Köksal, Ankara Büyükşehir belediyesinin Orman köyleri başta olmak üzere çok sayıda köye yangın söndürme tankı verdiğini bildirdi.
GÜNCEL Haberi
Ankara Büyükşehir belediyesinden Köylere yangın söndürme su tankı verildi.

BEYPAZARI  (YT)- Beypazarı Muhtarlar deneği Başkanı Muammer Köksal, Ankara Büyükşehir belediyesinin Orman köyleri başta olmak üzere çok sayıda köye yangın söndürme tankı verdiğini bildirdi.

Beypazarı Muhtarlar Derneği başkanı Köksal, kendilerinin yaptığı bir çalışma ile orman köyleri başta olmak üzere çok sayıda köye, Ankara Büyükşehir belediyesinin yangın söndürme tankı verilmesini sağladıklarını söyledi.

Kendi köyleri başta olmak üzere İlçede 50'ye yakın mahalleye Ankara Büyükşehir belediyesinin yangın söndürme takı verdiğini belirten Dernek Başkanı Köksal, “Tanklar çok işe yarıyor. Traktör kuyruk miline bağlanarak çalışıyor ve su basıyor. Basıncıda hiç de küçümsenecek oranda değil. Olası bir yangın anında öncü olarak kullanacağız. Bu durum orman köylerinde daha çok önem arzetmektedir” dedi.

Beypazarı Muhtarlar Derneği başkanı Köksal, Muhtarların genel sorunlarını ve köylerde yaşanan sorunları Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Mansur Yavaş’a ileterek kısa süre içinde çözüme kavuşmasını sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, belediyesinden, Köylere, yangın, söndürme, su, tankı, verildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı