Alman karı Koca Beypazarı’na ulaştı.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
16 Haziran 2022 - Perşembe 12:41
 
Alman karı Koca Beypazarı’na ulaştı.
-Almanya’dan başlayan karı kocanın dünya turu yolculuğunda Beypazarı’nda mola verdiler.
TURİZM Haberi
Alman karı Koca Beypazarı’na ulaştı.

BEYPAZARI (YT)- Almanya’dan başlayan karı kocanın dünya turu yolculuğunda Beypazarı’nda mola verdiler.

Alman vatandaşı Yüksek mühendis ve Hamburg Üniversitesi öğretim üyesi Markus Banduch ve eşi Kristine, ülkelerinden çıktıkları dünya turu yolculuğunda Beypazarı’na ulaştılar.

Kristine, 41 yıllık evli olduklarını anlatan çiftin 2’si kız olmak üzere 3 çocukları bulunduğunu söyledi.

Markus, Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan Tuhh Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştığını ve bu safer ki yolculuklarında hedeflerinin Kudüs olduğunu söyledi.

Yolculuklarını yürüyerek gerçekleştirmeye çalıştıklarını anlatan Markus Baduch, “ 2 yıldır yollardayız. Araçsız yola koyulduk. Yolda geçen araca el ediyoruz. Duran araca binerek gideceğimiz yönü ve yeri anlatarak yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 2 hafta oldu İstanbul’a geleli ve yola çıkalı. İstanbul’dan Bolu’ya kadar geldik ve Bolu’dan yine yolculuğumuzu Seben’e çevirdik. Yolda el ettiğimiz araç bizi aldı ve Seben’e kadar getirdi” şeklinde konuştu.

Seben Gezilerinin ardından Nallıhan İlçesine geçtiklerine değinen Markus, şu ifadelere yer verdi:

“Almanya’da, Türkleri tanımıştık. Sadece merhaba deyip geçiyorduk. Ama Türkiye’ye yolculuğumuzun başlamasının akabinde, yolculuk boyunca Türklerin en kadar insancıl, misafirperver, yolda ikram yapanlarla karşılaştık. Bu anlamda Türklere, çok çok teşekkür ederiz. Bir milleti tanımak çok önemli ve hiç bir şey anlatıldığı gibi değil. Yıllardır yollardayız ve dünyanın birçok ülkesine gitme şansımız oldu. Bu sefer de Rotamızı Türkiye ve Oradan Küdüs’e çevirdik. İki gündür Beypazarı İlçesinde konaklıyoruz. Rehber Bülent Eedem’li ve tercüman İhsan Okyay beye çok teşekkür ederim. İhsan bey, Almanca’yı çok iyi biliyor ve yıllarca Almanya’ da kalmış, artık dost olduk. Beypazarı gezimizin ardından yine yola koyulacağız, Ankara’ya doğru. Oradan Tuz gölüne gideceğiz. Hedefimiz Kudüs, Kudüs’e ne zaman varacağımızı kesin bilemiyoruz. Yaya yürümek, bilindiği üzere çok zaman alıyor. Her zaman araca binemiyorsun."

Kaldığımız, yada konakladığımız Otellerde elimizdeki katoloğa illaki bir mühür yada kaşa bastırıyoruz.

Markus, "yolculukları esnasında kaldıkları ülkelerde, hangi otel yada motel'de kaldılarsa, o otelin kaşe yada mührünü, elimizdeki listemize bastırıyoruz.Bu da bizim geçtiğimiz ülkelerin konakladığımız il yada ilçelerin bir kanıtı olacak." ifadesinde bulundu.

Kristine, "Rehber Bülent Erdemli, beye teşekkürler. ederiz,. Bize üzerinde Beypazarı evleri, Konakları ve çeşitli figürler bulunan Havlu hediye eti". ifadesinde bulundu.

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Alman, karı, Koca, Beypazarı’na, ulaştı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı