3 mahallede tehlike var:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
16 Ağustos 2022 - Salı 15:17
 
3 mahallede tehlike var:
Beypazarı İlçesinde, kaya düşmesine maruz kalan evlerin boşaltılması sonrasında, 3 mahallede görülen bu durum karşısında, İl AFAD işleri müdürlüğü ekipleri bu gün ilçede bilgilendirme toplantısında bulundu.
ÇEVRE Haberi
3 mahallede tehlike var:

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde, kaya düşmesine maruz kalan evlerin boşaltılması sonrasında, 3 mahallede görülen bu durum karşısında, İl AFAD işleri müdürlüğü ekipleri bu gün ilçede bilgilendirme toplantısında bulundu.

Kaymakamlık toplantı salonunda toplanan ev sahipleri, yada mirasçıları, İl Afad Acil Durum müdürlüğü, Cumhuriyet, Rüstempaşa ve İstiklal mahallelerinde görülen kaya düşmesi ve evler için kaya kütlelerinin de tehlike oluşturması üzerine, yaptıkları çalışmalar dahlinde, evlerin boşaltıldığını belirtirlerken, hak sahipleri için planlanan alana evlerin yapılacağını ve 20 yıl ödemeli olarak evlerin teslim edileceğini bildirdiler.

3 Mahalle muhtarı ortak yaptıkları açıklamada, afad kapsamında evelrinden kaldırılacak vatandaşların Kaymakamlık Sosyal tyYardımlaşma ve Dayanışma vakfı'ndan geçinen kimseler olduğu ve kişilere yapılacak evlerin 20 Yıl bu borcunu asla ödeyemecekelrini söylediler.

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: 3, mahallede, tehlike, var:,
Yorumlar
Haber Yazılımı