3 ilçe Belediye başkanı birlikte Kültür Bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ziyarette bulundu.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
27 Ocak 2021 - Çarşamba 10:21
 
3 ilçe Belediye başkanı birlikte Kültür Bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ziyarette bulundu.
-Başkentin 3 ilçe belediye başkanı birlikte bir araya gelerek Kültür ve Turizm bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ziyarette bulundu.
BÖLGE Haberi
3 ilçe Belediye başkanı birlikte Kültür Bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ziyarette bulundu.

BEYPAZARI (YT)- Başkentin 3 ilçe belediye başkanı birlikte bir araya gelerek Kültür ve Turizm bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ziyarette bulundu.

Başkentin tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçelerden Ayaş belediye başkanı Burhan Demirbaş, Beypazarı Belediye başkanı Tuncer Kaplan ve Güdül belediye başkanı Muzaffer Yalçın, birlikte Kültür Bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a ziyarette bulunarak,  turizm konusunda 3 ilçe yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verirlerken, Bakanlığında yapacağı kendilerine destek olması temennisinde bulundular.

3 ilçenin de, tarihi İpek yolu üzerinde bulan ilçeler olduğu ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi ve kültür varlıklarıyla ortaya çıkan ilçeler olduğu aktarıldı.

Ayaş belediye başkanı Demirbaş, Bakan yardımcısına, Ayaş’ın tarihiyle de öne çıktığı gibi başkentin kaplıcaları ile de öne çıkan ilçelerden olduğu bilgisini verirken; Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı’nın çok sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığını,3 iklimin kesiştiği bir alanda, bulunduğunu, kültür varlığı, tabiat varlı ve Konaklarıyla öne çıkarken,2020 yılında da Beypazarı’nın Dünya Kültür Mirası UNESCO’nun geçici koruma listesine alındığını aktardı.

Öte yandan Güdül belediye başkanı Muzaffer Yalçın, da Güdül ilçenin 2020 yılı içinde Cittaslow(sakin şehir)ler arasına dahil edildiğini ve Başkentin, hatta iç Anadolu bölgesinin 18.sakin şehri ilan edildiğini, bu anlamda da ilçede çalışmalarda bulunarak, sakin şehir unvanını sürdürdüklerini aktardı.

Belediye Başkanları, Kültür ve Turizm bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, ziyaretinin çok verimli geçtiğini ve Bakan yardımcısını ilçelerine davet ettiklerini belirttiler.

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: 3, ilçe, Belediye, başkanı, birlikte, Kültür, Bakan, yardımcısı, Özgül, Özkan, Yavuz’a, ziyarette, bulundu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı