19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla, geziler anıtı çelenk koydu:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
19 Eylül 2023 - Salı 11:50
 
19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla, geziler anıtı çelenk koydu:
-19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla, Gaziler Derneği Başkanlığı Anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.
GENEL Haberi
19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla, geziler anıtı çelenk koydu:

BEYPAZARI (YT)-19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla, Gaziler Derneği Başkanlığı Anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Bu gün sabah Hanlar önü meydanında bulunan Anıta çelenk koymak üzere bir araya gelen İlçe Kaymakamlığına vekâlet eden Nallıhan Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, Beypazarı Muharip Gaziler Derneği Bşk., Kıbrıs Gazisi Ali Yalçınkaya, gaziler ve daire amirleri katıldı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Anıta Çelenk koyan Beypazarı Muharip Gaziler Derneği, başkanlığı, çelenk sunumunun ardından tebrikleri de Gaziler Derneğinde kabul etti.

Kaymakam Yusuf Durani Dinç, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, gazilerin, bu günlerini kutlarken, sağlık dolu günler dileğinde bulundu.

Kaymakam Duranı Dinç, Beypazarı Muharip gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya’dan, geziler ile ilgili bilgi alırken, 28 Güneyduğu ve Kıbrıs Barış harekâtı gezisi ile 1 Kore Gazisi Hulisi Gönenç’in bulunduğu bilgisini verdi.

Mevlidi şerif kıraat olundu:

Şehitlik ziyaretinin ardından, Fatih Caminde öğle namazından öncesi tüm şehitler ve ahirete intikal tüm şehitler için mevlidi şerif kıraat olundu.

Mevlidi şerife, belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, Gaziler derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, gaziler ve halk katıldı.

93 Yaşındaki Kore gezisi Hulisi Gönenç, ilçede düzenlenen Gaziler Günü dolaysıyla çelenk koyma ve saygı duruşuna katılırken, bastonun da yardımıyla dimdik ayakta durmaya çalışıyordu.

Kore gazisi Hulisi Gönenç, sağlığının elverdiği ölçüde törenlere katılacağını, şimdilik sağlığının iyi olduğunu zaman zaman yürümede biraz zorluklar çektiğini ve Allah şükrettiğini söyledi.

Kore Gazisi Hulisi Gönenç amca, memleket söz konusu olduğunda dimdik ayaktayım:

Kore Gazisi Hulisi Gönenç amca sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kore’ye gemilerle götürüldük ve 2 aylık bir yolculuğun ardından Kore’ye vardık. Mersin limanından gemilere bindirdiler bizi. Orada cephede çok savaştık. Çok yakın arkadaşlarımız, şehit ve gazi oldular. Bizde bunlardan birisiyiz. Oralarda, Türk askerinin metanet ve direncini, azimliliğini ve kararlılığını cephede savaşarak ortaya koyduk. Kore’den aylar sonra ülkemize döndük. Şimdi gördüğünüz gibi, bastona dayalı bir yaşam sürüyoruz. Ülkeme, memleketime ve Türk askerime bir laf söyletmen, bunun da böyle bilinmesini isterim.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 19, Eylül, Gaziler, Günü, Dolayısıyla,, geziler, anıtı, çelenk, koydu:,
Yorumlar
Haber Yazılımı