-Beypazarı Kaymakamlığı dün akşam Şehit ve Gazi Aileleri ile Öksüz-Yetimlere iftar yemeği verdi.
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
07 Nisan 2023 - Cuma 07:35
 
-Beypazarı Kaymakamlığı dün akşam Şehit ve Gazi Aileleri ile Öksüz-Yetimlere iftar yemeği verdi.
Beypazarı Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, şehit ve Gazi aileleri ile Öksüz –Yetimlere İftar yemeği verdi.
GÜNCEL Haberi
-Beypazarı Kaymakamlığı dün akşam Şehit ve Gazi Aileleri ile Öksüz-Yetimlere iftar yemeği verdi.

 

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Kaymakamlığı bu akşam Şehit ve Gazi Aileleri ile Öksüz-Yetimlere iftar yemeği verdi.

Beypazarı Evliya Çelebi MT Anadolu Lisesi salonunda verilen İftar yemeğine Kaymakam Oktay Erdoğan, belediye başkanı yardımcısı Osman Karadede, Beypazarı Muharip gaziler Derneği başkanı Ali Yalçınkaya, Emniyet Müdürü Metin Demirci, Jandarma Komutanı Yüzbaşı haluk Muharrem Uzun, Askerlik şube başkanı Asteğmen Ümit Kara, 92 yaşındaki Kore gazisi Hulusi Gönenç ile 1974 Kıbrıs Barış harekâtı gezileri ile şehit aileleri ve yetimler katıldı.

İftar Yemeği öncesinde, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler ’inde aralarında bulunduğu Din görevlileri, tüm şehitler ve ölmüşler için Kuran tilavetinde bulundu ve ilçe müftüsü İnciler’de Dua yaptı.

Yemek sonrasında İlçe kaymakamı Oktay Erdoğan, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığının himayelerinde sizleri böylesi güzel bir akşamda iftar yemeğinde misafir ettik. Ortasında bulunduğumuz Ramazan ayınızı da tebrik ediyorum. Ben sözlerimin başında öncelikle, Kurtuluş savaşında, 15 Temmuz’da ve 15 Temmuzdan bu güne kadar bu ülkenin, bu milletin, bu bayrağın uğruna can veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize şükranlarımız sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize, şükranlarımı sunarken hepsine rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. İftar sevincini, ramazan bereketini paylaşmaktan, sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Şimdiden sizlerin Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, ailelerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum.”

Kore Gazisi:” Kimseye verilecek bir karış toprağımız yok.

Kore Gazisi Hulusi Gönenç, kendisini evinden alarak iftar yemeğine getiren, Jandarma ekiplerine teşekkürlerini bildirirken, “Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Bu güzel ülkem için, bu güzel vatanım için, bu güzel vatan toprağı için savaşmaya hazırım. Benim ülkemin kimseye verilecek bir karış toprağı yok, bunun böyle bilinmesini isterim.” ifadesinde bulundu.

Teşekkürler Kaymakam Bey:

Beypazarı Muharip gaziler Derneği Başkanı Ali Yalçınkaya, Kendilerini iftar yemeğinde, tüm gaziler ve şehit aileleriyle bir araya getiren kaymakam beye teşekkürlerini sundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: -Beypazarı, Kaymakamlığı, dün, akşam, Şehit, ve, Gazi, Aileleri, ile, Öksüz-Yetimlere, iftar, yemeği, verdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı